Sveicam 51. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa “LIDICE 2023” 2. kārtas laureātus!

Konkursa rīkotājs ir Lidices Memoriāls (Čehija), sadarbībā ar UNESCO, un konkursa 1.kārtas  organizētājs ir Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs. Šī gada tēma ir “Deja”, godinot “Starptautiskās deju padomes”(“Apvienoto deju Nācija”) un nemateriālās kultūras mantojuma konvencijas 51.gadadienu. Konkursa 1.kārtai tika iesūtīti 24 darbi no Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra (skolotājas  I.Mikažāne, E.Medvecka, I.Loce, Z.Cvetkova, I.Strode) un Ludzas 2.vidusskolas (skolotāja Irīna Martjukova).

Konkursa 2. kārta notika Rīgā, kur tika iesūtīti 1174 darbi no visas Latvijas, konkursā piedalījās bērni un jaunieši no 4 līdz 16 gadiem.

Konkursa darbus vērtēja Valsts Izglītības satura centra veidota vērtēšanas komisija, ar kuras lēmumu, tālāk ceļam uz 51. Starptautisko bērnu mākslas izstādi Čehijā, tika izvirzīti 126 mākslas darbi.

No Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra pulciņa Scrapbooking (pedagogs Inta Strode) uz Čehiju dosies Liānas Ļaļikas darbs “Balets” un Nadeždas Tarasovas darbs ”Iedvesmas deja”. Darbi tika darināti modernajā jauktajā tehnikā, izmantojot polimēru  un citus materiālus.

Sveicam laureātus un viņu pedagogi Intu Strodi!