Projektu vadība

Pedagogs Ligita Karvele

Starptautiskā Erasmus+ projekta HANDMADE YOU(TH) norise turpinās

Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs kā stratēģiskā partnerības projekta partneris no Latvijas puses turpina projekta aktivitātes. Globālās pandēmijas dēļ bija pajucis projekta partneru klātienes seminārs Polijā un darba tikšanās Čehijā, taču līdz šim projekta koordinatori organizējuši sapulces Zoom platformā – septembrī, oktobrī, janvārī, martā un maijā, lai pārrunātu un plānotu organizatoriskās lietas un projekta gaitu. Arī ar rokdarbiem saistīto pedagogu apmācību kurss Polijās ir pārcelts uz vēlāku laiku.

Neskatoties uz attālināto darbu, aktīvi tiek strādāts pie projekta aktivitātēm sociālajos medijos. Līdz šim izveidota projekta mājas lapa: https://handmadeyouth.com/ un tiek uzturētas vairākas Facebook lapas:

Ikviens interesents vai rokdarbnieks aicināts pievienoties grupām, dalīties ar saviem darbiem un pieredzē ar citiem.

Iespējams sekot arī projekta Instagram vietnei: @handmade.semper.art

Projekta gaitā visas partnerorganizācijas ir izvēlējušās kādu vienu rokdarbu produktu, kurš ir saistīts ar vietējo kultūru, un izveidojušas pamācošus video materiālus to izveidē, kā arī izveidotas rokasgrāmatas ar produktu izveidošanas aprakstiem četrās valodās. Video materiāli un rokasgrāmatas drīzumā tiks publicētas projekta mājas lapā.

bvcx

Aktīvi tiek strādāts arī pie Jauno vēstnieku programmas “HANDMADE YOU(TH)” AMBASSADORS, kas ir neatņemama daļa no visa HANDMADE YOU (TH) projekta. Kampaņas HANDMADE YOU (TH) VĒSTNIEKI mērķis ir popularizēt rokdarbus un amatniecību, parādīt jaunajai paaudzei iespējas, ko piedāvā radošās profesijas, atbilstoši viņu kaislībām un talantiem, kā arī parādīt, ka rokdarbi kalpo uztveres attīstībai un attiecību nodibināšanai. Kampaņa popularizē māksliniekus, kuri šodien ar savu talantu rāda piemēru citiem, strādā pie sava talanta un prasmju attīstīšanas. Kampaņa popularizē mākslinieku profilus no daudzām rokdarbu un amatniecības jomām, viņu darbnīcas, viņu māksliniecisko ceļu un viņu darinātos priekšmetus. Katrs no vēstniekiem saņem sertifikātu un grafiskos materiālus, kurus viņi jebkādā veidā var izmantot sociālajos medijos, vietnē, blogā utt.

No Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra Jauno vēstnieku programmai ir titulēta Ruta Zviedre.

Projekta pēdējā kopsapulcē, 6. maijā, tika pārrunāti projekta sasniedzamo rādītāju rezultāti, sasniegto interesentu skaits sociālajās vietnēs, informācija par projektā iesaistītajiem partneriem (no Ludzas BJC puses tas ir Salons “Pelnrušķītes sapnis”), kopējās FB projekta grupas vadīšanas aktivitātes, un citas ar projektu saistītās turpmākās aktivitātes.

Projekta turpmākajām gaitām var sekot iepriekš minētajās Facebook vietnēs, kā arī projekta mājas lapā.

HANDMADE YOU(TH) apmācību kurss Polijā

224336945 940796506467458 3235643481127799074 n

No 9. – 15. jūlijam Polijā, Juzefovā, norosinājās projekta HANDMADE YOU(TH) apmācību kurss pedagogiem un jauniešu līderiem rokdarbu tēmā, un tajā piedalījās dalībnieki no Polijas, Latvijas un Čehijas. Šajā apmācību kursā Latviju pārstāvēja dalībnieki no Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra.Projekta aktivitāšu laikā dalībnieki iepazinās ar neformālās un starpkultūru izglītības elementiem, apguva jaunas rokdarbu metodes izglītībā, dažādas izplatīšanas metodes un vizualizācijas rīkus, rokdarbu tehnikas, uzņēmējdarbības iespējas jauniešiem rokdarbu kontekstā, kā arī apmainījās pieredzē ar saviem radītajiem darbiņiem, iepazīstināja citu tautību pārstāvjus ar savu kultūru un ieguva jaunus kontaktus. Apmācību dalībnieki novērtēja aktivitāšu laikā gūto pieredzi un informāciju, kā arī novērtēja to kā noderīgu turpmākajā pedagoģiskajā darbā un turpmākajās radošajās izpausmēs. * Projekts HANDMADE YOU(TH) ir Polijas, Latvijas un Čehijas ar rokdarbiem saistītu organizāciju stratēģiskā partnerība. No Latvijas puses projekta īstenošanā piedalās Ludzas novada BJC, no Polijas – Semper Art Foundation, Čehijas – Petrklič help.

Materiāli rokdarbu izveidē Handmade You(th) projekta ietvaros

194781570 156393299816437 3379580994110325241 n

Projekta “Handmade You(th)” viens no rezultātiem ir visām projekta partnerorganizācijām radīt izglītojošu materiālu par rokdarbu produktiem (DIY – Do It Yourself (eng) – dari pats (lv)), kuriem piemīt vērtības vietējā kultūrā un iepriekšējās paaudzēs, kā arī tajā pašā laikā produkts tiek darināts izmantojot mūsdienu metodes un materiālus. Rezultāts ir sasniegts un katra valsts ir izveidojusi gan materiālu video formātā, gan arī brošūras formātā 4 valodās – angļu, latviešu, čehu un poļu.

Pamācība LV valodā: https://handmadeyouth.com/wp-content/uploads/2021/07/SNACK-POCKET-LV.pdf

Video formātā: https://www.youtube.com/watch?v=RMQ74iWYdcU

Pamācība LV valodā: https://handmadeyouth.com/wp-content/uploads/2021/07/Konik_LV.pdf

Video formātā: https://www.youtube.com/watch?v=KnjTfX203q8

Pamācība LV valodā mūzikas instrumenta izveidei vienkāršotā veidā no mūsdienu materiāliem:

https://handmadeyouth.com/wp-content/uploads/2021/07/Lietus-koks_LV.pdf

Video formātā: https://www.youtube.com/watch?v=m5z_pmWh-UQ

201464812 851201765503596 2337355120392301526 n
209771852 1120736268421523 2429478384386538589 n

Vairāk informācijas par šiem produktiem projekta Handmade You(th) mājas lapā: https://handmadeyouth.com/artefakty/?fbclid=IwAR1L-fYrUOuNh3EG0TVJjBmqrSfkUE-tt0c8Y7Gokity1yl1Wsf-SWuFVsA

Jauniešu apmaiņas projekts “Uzņēmējdarbība rokdarbos”

8dba5fe9 5064 4027 bfea 0a7f16e85e1b

Pavisam nesen Polijā viesojās 36 jaunieši no 5 dažādām Eiropas valstīm: Čehijas, Ungārijas, Grieķijas, Polijas un Latvijas. No 3.-10.oktobrim viņi apmetās Tatru pakājē – Murzasichle pilsētā, 15 minūšu braucienā no Polijas ziemas galvaspilsētas Zakopanes. Jaunieši šeit ieradās lai piedalītos “Semper Art Fundation” organizētajā projektā “HANDMADE ENTREPRENEURS” (“Uzņēmējdarbība rokdarbos”) kas tika realizēts pateicoties Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” atbalstam. Latviju projektā pārstāvēja Ludzas novada jaunieši – Aivars Urbanovičs, Anastasija Višņakova, Atis Austris Kalvītis, Junora Streļča, Solvita Dzērkale un Staņislavs Gorlačovs.

244712853 1883627641816912 2540132364405477263 n

Viens no projekta galvenajiem mērķiem bija aicināt jauniešus paust savu viedokli par uzņēmējdarbības iespējām amatniecības jomā, izteikt priekšlikumus izzūdošo rokdarbu saglabāšanai un popularizēšanai, ar dažādu aktivitāšu palīdzību veidot savu biznesa plāna modeli, kurā tika ietverts kāds amatniecības virziens.

Projekta aktualitāte pamatojama ar to, ka pēdējos gados rokdarbi un amatniecība ir kļuvuši par ļoti populāru brīvā laika pavadīšanas veidu, veicina personīgo attīstību, kā arī tādu vērtību veicināšanu, kas saistītas ar: tradicionālās kultūras vērtību, iepriekšējo paaudžu tradīciju saglabāšanu un patriotisma veicināšanu.

Rokdarbu uzņēmējdarbību raksturo īpašs slēgts tirgus, kam ir savi saziņas kanāli ar saņēmējiem, pašu zīmola veidošanas principus, veidojot savus sociālos tīklus un izmantojot pilnīgi atšķirīgus darbības modeļus no tipiskas uzņēmējdarbības. Jauniešu apmaiņas dalībniekiem tika sniegta iespēja ieskatīties, kā darboties šajā pasaulē, kā būt konkurētspējīgiem un kā plānot savu karjeru.

244335710 1883626798483663 5351265824402925779 n

Liela nozīme visas nedēļas laikā tika piešķirta tieši neformālajai izglītībai un tam, lai jaunieši mācītos cits no cita. Projekta laikā jaunieši iesaistījās dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar: simulācijām, analīzi, labās prakses piemēri, biznesa plāna izveide, sociālo mediju stratēģija un riska analīze. Strādājot internacionālās grupās, jaunieši ne tikai praktiski varēja pielietot savas valodu zināšanas, bet arī iepazīt dažādas 

kultūras un nacionalitāšu raksturīgākās iezīmes.

Jauniešiem tika sniegta iespēja pašiem uzņemties iniciatīvu par sava brīvā laika plānošanu, kā rezultātā tika izplānots un veikts pārgājiens uz Morskie Oko, jeb Jūras Acs ezeru, kas atrodas Polijas/Slovākijas robežā un ir lielākais ezers Tatros.

Jaunieši, atgriežoties Latvijā, ir ļoti pamierināti ar gūtajām zināšanām un praktisko pieredzi, kas tika gūta nodarbībās.