foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

unnamed 4Klau, vai gribi zināt ko redzēju?
Kaut kur dziļi, dziļi mežā es redzēju rūķi. Viņs skrēja pa taku un es skrēju līdzi. Tā klusi, klusi pa čaukstošām lapām, pār kritušiem zariem un čiekuriem un daudzajām ozolzīlēm, garām krūmiem, kokiem un ogulājiem...un tad, rūķis apstajās, atskatījās un pazuda. Es arī apstājos un ieklausījos un ieskatījos vērīgāk. Tur dzenis kala un putni čivināja, un vāvere riekstu nesa uz savu māju. Un vējš zarus šupoja. Un tad, tur, kur vecais nolūzušais koks es ieraudzīju mazu namiņu. Šūpolēs es ieraudzīju rūķi, kurš aicināja mani piebiedroties jautrībai. Un tad es nokļuvu pasakā. Katru rītu mēs abi cēlāmies un devāmies ārā, lasījām sēnes un šūpojāmies, sēdējām uz soliņa un dzērām tēju. Tad vakarā ilgi, ilgi skatijāmies logā un pētījām zvaigznes…
Un kaut kur dziļi, dziļi mežā šī pasaka palika, aizej, atrodi arī TU!

Kate

Lasīt tālāk:  Ir noslēdzies Ludzas novada BJC foto konkurss “No Miķeliem līdz Mārtiņiem”

8dba5fe9 5064 4027 bfea 0a7f16e85e1bPavisam nesen Polijā viesojās 36 jaunieši no 5 dažādām Eiropas valstīm: Čehijas, Ungārijas, Grieķijas, Polijas un Latvijas. No 3.-10.oktobrim viņi apmetās Tatru pakājē - Murzasichle pilsētā, 15 minūšu braucienā no Polijas ziemas galvaspilsētas Zakopanes. Jaunieši šeit ieradās lai piedalītos “Semper Art Fundation” organizētajā projektā “HANDMADE ENTREPRENEURS” (“Uzņēmējdarbība rokdarbos”) kas tika realizēts pateicoties Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” atbalstam. Latviju projektā pārstāvēja Ludzas novada jaunieši – Aivars Urbanovičs, Anastasija Višņakova, Atis Austris Kalvītis, Junora Streļča, Solvita Dzērkale un Staņislavs Gorlačovs.

Lasīt tālāk: Jauniešu apmaiņas projekts “Uzņēmējdarbība rokdarbos”

eeIr noslēdzies Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra rīkotais konkurss ”Dārzā audzis - mājās nācis”. Rudenīgie radošie darbi allaž ir ieņēmuši goda vietu bērnu radošajā izpausmē. Šis brīnišķīgais gada laiks, tiek uzskatīts par nogatavināšanas laiku, bet tas arī ir laiks uzņemt visu pozitīvo enerģiju no dabas, pateicoties tās krāšņumam un dāsnumam.

Liels paldies visiem audzēkņiem, skolotājiem, vecākiem, kuri ņēma līdzdalību radošo darbiņu tapšanā. Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra telpas piepildījās ar rudenīgu noskaņu, visapkārt virmoja siltums un krāsu spilgtums, kas lūkojās no bērnu darbiem.

Šoreiz radošais konkurss “Dārzā audzis-mājās nācis” ir sadalīts trijos virzienos – vizuālā māksla, darbs materiālā un datorgrafika. Pavisam tika iesūtīti 169 audzēkņu radošie darbi no Nautrēniem, Salnavas, Kārsavas, Zilupes, Istras, Baltinavas, Ciblas un Ludzas.

Lasīt tālāk: Konkurss "Dārzā audzis - mājās nācis"

talka Pievienojies RUDENS TALKAI jau pirmdien, 18. oktobrī.

Zande 3Trīs lietas labas lietas: trešā un šajā projektā pēdējā tikšanās ar psiholoģi un psihoterapeiti Diānu Zandi sarunā par ģimeni būs šo piektdien, 15. oktobrī, Zoom platformā. Šoreiz – par pāru attiecībām.
Laipni aicinām!
Piesakieties paši un padodiet ziņu tālāk!

IMG 20211003 WA0004Jau sestdien Ludzā šī rudens otrā tikšanās ar psiholoģi un psihoterapeiti Diānu Zandi. Sarunu tēma šoreiz- trīs paaudžu attiecības. Nāciet un aiciniet līdzi citus, kam ģimenes attiecību tēmas ir aktuālas. Un tikšanos! 

attHei, hei!

Esi radošs un ej laikam līdzi!

Vēlies ielūkoties dizaina pasaulē, uzzināt ko jaunu vai pat saistīt savu turpmāko profesiju ar šo jomu?
Ludzas BJC ir sākusies pieteikšanās jaunam pulciņam - Grafiskais dizains.
Šeit Tev būs iespēja apgūt dizaina pamatus, radoši izpausties, attīstīt savu gaumi un kreativitāti, radīt stilīgus dizaina darbiņus un pat izveidot savu brendu!
Nodarbības notiks Otrd./Ceturtd. plkst. 15:00.
Tiek aicināti 10.-12. un 6.-9. klašu skolēni.
Uz tikšanos!
 

194781570 156393299816437 3379580994110325241 nProjekta “Handmade You(th)” viens no rezultātiem ir visām projekta partnerorganizācijām radīt izglītojošu materiālu par rokdarbu produktiem (DIY – Do It Yourself (eng) – dari pats (lv)), kuriem piemīt vērtības vietējā kultūrā un iepriekšējās paaudzēs, kā arī tajā pašā laikā produkts tiek darināts izmantojot mūsdienu metodes un materiālus. Rezultāts ir sasniegts un katra valsts ir izveidojusi gan materiālu video formātā, gan arī brošūras formātā 4 valodās – angļu, latviešu, čehu un poļu.

Lasīt tālāk: Materiāli rokdarbu izveidē Handmade You(th) projekta ietvaros

WhatsApp Image 2021 09 20 at 22.49.47Šoreiz tikai pieaugušajiem!!! Aicinām uz sirsnīgām sarunām pie tējas tases ar psiholoģi un psihoterapeiti Diānu Zandi. 
Sarunu ciklā par ģimenes vērtībām un izaicinājumiem ir plānotas 4 tēmas, divas no tām -  jau šajā sestdienā 25. septembrī. Šoreiz par ģimenes stiprināšanu un izaicinājumiem, audzinot divgadnieku vai pusaudzi.  

Iespējams pieteikties uz abām vai vienu no tēmām.  

Uz tikšanos!  

foto2021. gada 9. septembrī no plkst. 13:00 līdz 15:00 Ludzā, pie Tautas nama, norisinājās demokrātijas kafejnīca, ko rīkoja biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Ludzas novada pašvaldību.

Uz sarunām tika aicināti vietējie iedzīvotāji, lai neformālā atmosfērā pie kafijas tases diskutētu kopā ar Ināru Silicku, Veru Putāni, Eleonoru Obrumāni, Andreju Narnicki, Arni Krancānu un Rutu Zviedri veidotu konstruktīvu dialogu par aktuālajām tēmām vietējā kopienā.

Pasākums norisinās projekta “Kompleksi pasākumi Latgales reģiona iedzīvotāju pilsoniskās aktivitātes veicināšanai” (Nr. 2021/LV/NVOF/MAC/049) ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informāciju sagatavoja Solvita Binovska, Ludzas novada BJC

Tiksanas ar lemejvaru7Š.g. 15.septembrī notika  otrā plānošanas vizīte “Soļi mūsu novada nākotnei” projekta “Mūsu pēdas” ietvaros, ko organizēja biedrība “Latvijas Mazpulki” sadarbībā ar Ludzas novada Bērnu un jauniešu centru. Tika aicināti Ludzas novada jaunieši un Ludzas novada domes lēmumpieņēmēji, lai diskutētu par novada attīstību un tā aktualitātēm. Tikšanās notika neformālā gaisotnē un tajā notika tādu jautājumu kā: 

  • Peldvietas ierīkošana Ciblā;
  • Jauniešu mājas izveide Kārsavā;
  • Kvest istabu izveide Ludzā;
  • Ludzas novada Jauniešu darbavietu nodrošināšana un dzīvokļu pieejamība jaunajām ģimenēm 

aktualizēšana.
Tikšanās laikā tika pārrunāti vēl citi problēmjautājumi ar Ludzas novada lēmumpieņēmējiem par aktualitātēm novadā, kā arī tika meklēti risinājumi situācijas uzlabošanai.

Informāciju sagatavoja Solvita Binovska, Ludzas novada BJC

ruNāc un piedalies radošajā talkā RUDEŅOŠANA! 

KAD? 17. septembrī

KUR? Ludzas novada BJC

CIKOS? plkst. 14:00

Izbaudīsim rudeni!

afišaJauno mācību gadu sāk Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs, aicinot bērnus un jauniešus  drošā vidē jēgpilni pavadīt savu brīvo laiku, attīstot prasmes mūzikas, dejas, mākslas, tehniskās jaunrades u.c. interešu izglītības jomās. Jauno audzēkņu uzņemšana ir plānota visu septembri, ar mērķi dot iespēju katram potenciālam pulciņu dalībniekam saskaņot savu personīgo nodarbību grafiku.

Lasīt tālāk: Brīvais laiks kopā ar BJC!

© 2021 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.