Jauniete no Ludzas piedalās Jauniešu forumā Strasbūrā

Aptuveni 10 000 jauniešu no ES un citām valstīm tiekas Strasbūrā, lai apspriestu Eiropas nākotni, ņemot vērā karu pret Ukrainu un gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Amanda Leščinska ir viena no aktīvākajiem Ludzas jauniešiem, kas izcīnīja iespēju piedalīties Eiropas Jaunatnes dienās EYE2023 Strasbūrā. Pateicoties aktīvai dalībai apmācību programmā ”Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā”, kura tiek īstenota ar Eiropas Parlamenta deputātes Daces Melbārdes patronāžu, “EUROPE DIRECT Dienvidlatgale” centru un sadarbībā ar Latgales pašvaldībām un Dienvidlatgales NVO atbalsta centru.

Piektdien, 9. jūnijā, un sestdien, 10. jūnijā, Eiropas Jaunatnes dienās 2023 (EYE 2023) notika vairāk nekā 200 klātienes un tiešsaistes pasākumu – debates, diskusijas, tīklošanās iespējas, mākslinieciski priekšnesumi, sporta aktivitātes un interaktīvas darbnīcas. Tās tika veidotas sadarbībā ar ES iestādēm, starptautiskām organizācijām, pilsonisko sabiedrību, jauniešu organizācijām un pašiem dalībniekiem. Pasākumu rīkoja Eiropas Parlaments Strasbūrā.

EYE2023 programma ir plaša, un katram jaunietim bija iespēja izvelēties un apmeklēt to, kas visvairāk interesē. EYE pilsētiņā notika dažādas aktivitātes, paneļdiskusijas un darbnīcas. Tās tika sagrupētas atbilstoši tematiskajiem blokiem, Amanda izvēlējās apmeklēt vairākus blokus, kas saistīti ar ekonomiku, demokrātiju, tiesībām, digitalizāciju, vidi, darba iespējām un sociālajiem medijiem, iesaistoties diskusijās un uzdodot dažādus jautājumus.

Pasākumu atklāja EP priekšsēdētāja Roberta Metsola Parlamenta sēžu zālē.

Jauniešiem vecumā no 16 līdz 30 gadiem šī ir unikāla iespēja satikties, iedvesmot vienam otru, iepazīt ekspertus, aktīvistus, digitālā satura radītājus un lēmumu pieņēmējus pašā Eiropas demokrātijas sirdī.