BJC teātra pulciņš “Pepilota” valsts festivālā iegūst 2 apbalvojumus

“Kā tu justos, ja tevis dēļ sāktos pasaules gals?” jautā Emīlija. “Nezinu…” atbildu es. Saruna ar skatītājiem, saskarsme ar vienaudžiem un pieaugušajiem, dialogs ar sevi – tā ir izrāde “Par Reinu”. Tās pamatā ir patiesi notikumi, pusaugu meitenes pārdzīvojumi un piedzīvotais iekšējais konflikts. 

Ludzas novada BJC Skatuves mākslas studijā “Pepilota” šogad tika iestudēta monoizrāde, kas ir veidota, balstoties uz solo autobiogrāfiskā teātra žanru. Stāsta “Par Reinu” galveno varoni Emīliju atveido Liāna Maškanceva (17 gadi), un tā ir viņas debija kā solomāksliniecei. Iedomu draudzenes Reinas lomā ir Ievas Maškancevas veidotais animācijas tēls, izrādes koncepta un teksta autore ir studijas pedagoģe, režisore Svetlana Rimša.

Pirmizrāde notika jauniešu teātru festivālā “Laimes lācis 2023”, ko organizēja Siguldas Mākslu skola “Baltais Flīģelis”. Skatītāju vidū kā eksperts bija aicināts Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš, kas ar 12 teātra kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem dalījās savos iespaidos. Leģendārais aktieris īpaši atzīmēja Liānas sniegumu un režisores darbu novērtēja par kvalitatīvu. Gundars Āboliņš mūsu izrādi nosauca par grēksūdzi, kas ir patiesa, saprotama un uzrunā skatītājus.

XVI Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā “..un es iešu un iešu!”, kas 21.-22. aprīlī norisinājās Valmierā,varēja noskatīties 31 izrādi. Lielajos teātra svētkos piedalījās kolektīvi  no visas Latvijas un viesi no Lietuvas – ap 500 dalībniekiem. Festivāla organizatori ir Valmieras Viestura vidusskola sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, un tā norisē bija iesaistīti profesionāli režisori un eksperti. Pasākuma laikā tika noteikti veiksmīgākie iestudējumi un labākie aktieriskie sniegumi. Monoizrādei “Par Reinu” tika piešķirts apbalvojums par dziļu sajūtu atspoguļojumu, bet Liāna Maškanceva tika atzīta par teātra festivāla labāko aktrisi. 

Apsveicam un lepojamies!

SMS “Pepilota” dalībniece

Evika Loreta Ulase