foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

liepaja217.martā Ludzas novada jaunieši devās pie Aizputes un Liepājas jauniešiem pieredzes apmaiņas braucienā. Aizputē mūs laipni sagaidīja Ance Tīmane, „Ideju mājas” vadītāja, kas pastāstīja kā jaunieši dzīvo un aktīvi pavada laiku Aizputē, kā tapusi un darbojas šī māja. Jāatzīst, ka aizputieši var būt lepni, ka viņiem ir tāda omulīga un neformāla „Ideju māja”, ko labiekārtojuši paši jaunieši.

„Ideju mājā” ar mums tikās arī Vilis Brūveris, projekta TUESI.LV autors, kas iepazīstināja mūs ar iedvesmojošiem stāstiem. Turpat Aizputē apciemojām Sandri Štālu, eneģisku un uzņēmīgu jaunieti, kuram pieder beķereja. Pēc ciemošanās Sandra beķerejā, gribas novēlēt mūsu valstij tādus enerģiskus kā Sandris jaunos uzņēmējus. Tālāk  ar Anci  mēs devāmies uz Cīravas pagastu, kur iepazināmies ar jaunatnes darbu.

No Cīravas pagasta devāmies uz Liepājas „Jauniešu māju”, kur tās vadītāja enerģiskā un atraktīvā Anna Īviņa ļāva ielūkoties Liepājas jauniešu dzīvē. Tā kā Liepāja šogad ir Jauniešu galvaspilsēta, tad pasākumu un aktivitāšu plāns Liepājas jauniešiem ir ļoti piesātināts. Ludzas novada jauniešus uzrunāja gan Aizputes „Ideju māja”, gan Cīravas jauniešu centrs ar jauniešiem pieejamo trenažieru zāli, gan Liepājas „Jauniešu māja”. Ludzāniešiem pagaidām tas ir skaists sapnis uz ko tiekties.


Dienas noslēgumā – jūras apmeklējums, kur daudzi centās „noķert” sauli, pirms tā noriet. Pēc pastaigas pa jūrmalu, mūsu plānos ietilpa došanās mājup. Bet... ak, vai! Īsti piedzīvojumi vēl tikai sākās. Netālu no Saldus mūsu autobuss salūza. Autobusu remontēja visu nakti līdz rītam. Draugu, paziņu un vienkārši labu cilvēku loks saslēdzās kopā un mūs atbalstīja. Milzīgs paldies ikvienam, kas nepalika vienaldzīgs un mums palīdzēja! Īpašs paldies Swedbank Latvija Dobeles filiāles vadītājam Jurim Stalidzānam SIA “RERO SERVISS” direktoram Artim Gauračam  un  Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldei – konkrēti Dobeles iecirkņa policijas brigādei, kas sniedza izpalīdzīgu roku un palīdzēja gan salabot mūsu autobusu, gan nogādāja mūs siltās telpās. Pēc piedzīvotā, varam droši apgalvot, ka pasaulē ir daudz atsaucīgu un labestīgu cilvēku! Sirsnīgs paldies par to!

S.Binovska
Ludzas novada jaunatnes lietu speciāliste

 

© 2020 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.