foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9

Šodien vārda dienu svin: Aisma, Askolds | rītdien: Alfrēds, Fredis, Madars

DSC2388 50Ludzas novada Bērnu un jauniešu centra kolēģi un jaunieši vienmēr atvērti jaunajam un izaicinājumiem – tā šoreiz piekritām kļūt par sadarbības partneri biedrībai "Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai" 30. martā Ludzas tautas namā notika Starptautiskais multimediālās kopdziedāšanas pasākums “Dziesmu ziedi”. Pasākums vienlaicīgi notika Baldonē, Kuldīgā, Līgatnē un Ludzā . Bija iespējams arī tehniski pieslēgties un iepazīties ar pasākuma norisi šajās vietās.

Ludzas novadu pārstāvēja Ludzas pilsētas ģimnāzijas koris “Campanella” (vadītāja Aina.Kairova) un Ludzas 2. vidusskolas vokālais ansamblis “Pogas” (vadītāja Svetlana Stukāne), no Kārsavas ciemojās Kārsavas vidusskolas jauktais koris “Akustika” (vadītāja Ligita Žukovska), Rīgas vokālā grupa “Cantemus” (vadītājs, komponists, Ēriks Eglītis) un sieviešu vokālais ansamblis no Ķīnas “Sirds melodija”.

Šī projekta ietvaros notika arī kopradošuma festivāls “Dziesmu ziedu iedvesmas stāsti”, kura mērķis dot iespēju festivāla dalībniekiem ar dažādam interesēm, iznest un ilustrēt savas izjūtas un domas par latviešu kopdziedāšanas tradīciju un latviešu diriģentu Jāni Dūmiņu. “Iedvesmas stāstos” ar saviem mākslas veidojumiem piedalījās 19 Ludzas novada BJC jaunie mākslinieki no rokdarbu studijas “Sniegpulkstenīte” (vad. Zoja Cvetkova), dizaina pulciņš (vad. IntaStrode) un kluba ”Kāpēcīši” (vad. Ilona Stupakova). Lielisks video vēstījums bija sagatavots Kārsavas vidusskolas korim dziesmai “Saulīt gāja vakarā”. Jauniešu kluba “Lietussargs” un citi brīvprātīgie labprāt iesaistījās dažādos ar pasākumu saistītajos saimnieciskajos un tehniskajos darbos, pats interesantākais bija ar mobīlās aplikācijas palīdzību noteikt balss tembru klausītājiem.

Pasākuma formāts iekļāva sevī ne tikai dziedāšanu, bet arī atraktīvu un improvizācijas pilnu sniegumu kopā ar skatītājiem. Pateicoties profesionālajai komponista Ē. Eglīša attieksmei uz vietas tika sacerētas melodijas par pasākuma ideju. Skatītājus un dalībniekus priecēja negaidītais viesis - šoreiz tā bija Tsira Tolordava - viņas dziedājums neatstāja nevienu vienaldzīgu. Pasākumu vadīja Andris Feldmanis – biedrības “Maestro Jāņa Dūmiņa piemiņas atbalstīšanai” dalībnieks. “Dziesmu ziedi” būs skaists ieguldījums dziesmusvētku procesa nepārtrauktības stiprināšanā. Pasākumā piedalījās 115 dalībnieki.

Ludzas novada BJC direktore Eleonora Obrumāne

Noderīgas saites

eklase logo

 gimnazija2

ludzasnovads2

 

 

© 2020 Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs.